Conor McGregor is kleinere handschoenen gewend in de UFC dan dat men normaal gebruikt in het boksen. Daar gebruiken ze namelijk in professionele gevechten normaal gesproken 10-ounce handschoenen. In de UFC zijn handschoenen 4-ounce. Om die reden heeft McGregor een verzoek ingediend om met 8-ounce handschoenen te boksen voor zijn partij tegen Floyd Mayweather op 26 augustus aanstaande. Dat vond Floyd prima.
De commissie in Nevada heeft McGregor’s verzoek nu gehonoreerd. Wie denkt dat Mayweather hiermee erg wordt benadeeld – UFC handschoenen zijn dus 4-ounce en 10-ounce is de normale grootte in de klassen boven 147 pond – dat valt best mee. Mayweather heeft namelijk het grootste deel van zijn carriere al met 8-ounce handschoenen gebokst.
Maar Conor McGregor zou Conor McGregor niet zijn als hij ook hier weer het maximale uithaalt. Zo zegt hij over de toekenning van de lichtere handschoenen:
If we are in eight-ounce gloves, [Mayweather] will be floored multiple times in the first round. I believe first-round KO in eight-ounce gloves. The fact I can’t follow through in MMA and pound the head into the canvas and there’s a 10-count in boxing, maybe I’ll give him second round. But eight-ounce gloves, he will be done in two.
Eerder was de voorspelling “binnen 4 ronden” met deze aanpassing zijn het er dus al 2 volgens Conor. Volgende week zaterdag gaan we zien of Mystic Mac er deze keer naast zit of het weer bij het rechte eind gaat hebben.